Sipariş Hattı: 0543 543 04 60

ÖDEME - TESLİMAT - İADE

ÖDEME , TESLİMAT & IADE

Alniaciklar.com’dan verdiğiniz siparişler 24 saat içerisinde, ivedilikle adresinize teslim edilir.

Teslimat Bölgelerimiz , Ankara’nın ilçelerin içerisinde Sincan, Etimesgut, Yenimahalle, Çankaya bölgelerini kapsamaktadır.

alniaciklar.com üç farklı dağıtım biçimi ile siz müşterilerimize hizmet vermektedir.

 

1. Alnıaçıklar Eve Teslim 

Ankara’da şimdilik yukarıda listelediğimiz ilçelerde  sunduğumuz bu dağıtım biçimi ile alniaciklar.com'dan satın alacağınız ürünleri aynı gün içinde hazırlıyor, kendi dağıtım araçlarımız ve eğitimli personelimiz ile ev / işyerlerinize teslim ediyoruz. 100TL'ye kadar olan siparişlerinizde 25TL teslimat ücreti, 100TL ile 250TL arasında 10TL teslimat ücreti, 250TL üzeri siparişlerinizden ise teslimat ücreti almıyoruz.

Siparişlerinizi 2 farklı teslimat zamanı seçeneği ile iletebilirsiniz:

  •          10:00 - 15:00 Arası
  •          15:00 - 20:00 Arası

Alnıaçıklar Express en üst seviyede güvenliğe sahiptir. Teslimat sırasında ödemenizi Kredi Kartı ya da Nakit kullanarak yapabilirsiniz.

 

Siparişimdeki Ürün ya da Ürünleri Nasıl İade Edebilirim?

www.alniaciklar.com adresinden satın almış olduğunuz ürünlerin kullanılmamış olması şartıyla değişim- iadenizi ürün kapıda teslim edilme sürecinde gerçekleştirebilirsiniz. 

İade sürecinde ürünlerin kullanılmamış olması ve orijinal paketleri ile iadesi şarttır.
İade gönderilen tüm ürünlerin yanında varsa, siparişin bir parçası olarak gönderilen ücretsiz ya da promosyon ürünler de iade edilmelidir.
Paket tarafımıza ulaşıncaya kadar müşterinin sorumluluğu altındadır.

 

İade ve Cayma Hakkı

 

Web sitemiz üzerinden yapılan satışlar Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ile Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliğine tabi satışlardır ve bu kanun-yönetmelikteki hükümleri uygulamaktadır. İade edeceğiniz ürünlerin aşağıdaki şartlara uygun olması işlemlerin hızlı bir şekilde tamamlanmasını sağlayacaktır: İade edeceğiniz ürüne ilişkin web sayfamızda yer alan iletişim bilgileri doğrultusunda bizimle irtibata geçmeniz ve bildirimde bulunmanız gerekmektedir. İade bildiriminde bulunulmadan gönderilecek ürünler müşteriye geri gönderilecektir. Ürünlerin kutusu üzerindeki, ithalatçı veya üretici firma tarafından yapıştırılmış olan etiketlerin yırtılması, vakumlu veya jelatinli ambalajın açılması durumlarında, iade talepleri kabul edilmemektedir. İadenin, satın alınan ürünün ambalajı açılmadan, tahrip edilmeden, bozulmadan ve ürün kullanılmadan teslim tarihinden itibaren on dört (14) günlük süre içinde gerçekleştirilmesi gereklidir. Ürünler orijinal ambalajlarından çıkarılarak kullanıldıktan sonra iade edilme istekleri için 2 haftalık geri alım süresi işlememekte ve ürün kesinlikle geri kabul edilmemektedir. Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun 'un 4.Maddesine göre, "Tanıtım ve kullanma kılavuzunda ya da reklam ve ilânlarında yer alan niteliklerine aykırı olan ya da kullanım amacı bakımından tüketicinin ondan beklediği faydaları azaltan maddi, hukuki veya ekonomik eksiklikler içeren mallar, ayıplı mal olarak kabul edilir. Müşteri, malın teslim tarihinden itibaren 30 gün içerisinde ayıplı mal bildiriminde bulunursa, ürünü iade etme, bedel indirimi, ücretsiz değişim ya da ücretsiz onarım haklarından birine sahiptir.” Ayıplı Mal bildiriminde bulunarak yukarıda belirtilen haklardan faydalanmak için; Ürünün özellikleri, tanıtımında belirtilen özelliklerden farklıysa ya da, müşterinin üründen beklediği faydayı azaltan eksiklikler varsa, ürün, ayıplı mal sınıfına girer. Müşteri, 30 gün içerisinde ayıplı mal bildiriminde bulunmalıdır. Ayıplı Mal bildiriminde, ürünün ithalatçısı düzenlenen bir raporla kullanım hatasının bulunup bulunmadığı belirlenir. Kullanıcı hatasının olduğu tespit edilirse, müşteri, haklardan faydalanamaz. Cayma hakkı Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği'nin 8. Maddesine göre, müşteri, "Ürünü teslim aldığı tarihten itibaren yedi gün içerisinde hiçbir sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı reddederek sözleşmeden cayma hakkına sahiptir.”  Bununla beraber, müşteri mutluluğunu temel alan seyhanlar.com, ürünü aldıktan sonra, 14 gün içerisinde sebepsiz iade etme hakkı sağlamaktadır.

27.11.2014 tarih 29188 sayılı Resmi Gazete'de yayınlanarak yürürlüğe giren "Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği" 2. madde (ğ) bendi gereği "Yiyecek içecek gibi günlük tüketim maddelerinin, satıcının düzenli teslimatları çerçevesinde tüketicinin meskenine veya işyerine götürülmesine" ilişkin Mesafeli Sözleşmelerde cayma hakkı bulunmamaktadır.


*DEĞİŞİM ve İADE İŞLEMLERİNDE FATURA İBRAZI ZORUNLUDUR. 

Konu hakkında detaylı bilgi almak için;

Müşteri Hizmetleri: 0543 543 04 60